עדכוני הסופ"ש מצוות הסדנא [28.8-3.9]

אהלן אהלן,

והשבוע:

• התקבלה החלטת ממשלה דרמטית הקובעת כי “פתוח כברירת מחדל” יהיה הסטנדרט החדש למאגרי מידע ממשלתיים.
  • הקמפוס של גוגל מזמין אותנו למסיבת “חזרה לילדות” ביום שישי ה-16.9 בבוקר.
  • השתתפנו בעוד כתבה על פטורים של כלכליסט.
  • למי שפיספס, העלינו ליוטיוב את ההרצאה המעולה של לינור דוייטש מלובי 99, שהתארחה אצלינו בהאקולדת, וסיפרה איך נראה מאחורי הקלעים של הכנסת.
  • ולסיום, בשבועיים האחרונים התגבש צוות סדנאי חדש - צוות תוכן לביצוע תחקירי רוחב לתקציב, הנועד ללוות את כל מי שפונה אלינו עם סוגיות עומק תקציביות ולסייע בעבודה עם מפתח התקציב וממשק השאילתות של re:dash.

שיהיה שבוע בלתי רגיל

מהסדנא

בשעה טובה!
בדיוק יש פניה לכנסת פתוחה שדורשת את עזרת הצוות. את מי לתזכר?

הכי טוב לפנות בסלאק של הסדנא.

תודה :slight_smile:

Mushon Zer-Aviv
Mushon.com | Shual.com | @Mushon

טוב למי?

כנסת פתוחה קיבלה פניה בפייסבוק, שלחתי אותה לפורום ועכשיו אתה מציע לשלוח אותה לסלאק. אולי הייתי צריך לשלוח אותה לסלאק מהתחלה, אבל זה נראה לי כמקום רועש מדי וזמני מדי בשביל בקשות לעזרה במחקר.

For better or worse, our tools evolve…
https://hasadna.slack.com/archives/obudget-helpdesk

אם הכלים מתפתחים לכיוון גרוע, אז אולי כדאי לעצור ולחשוב מחדש. כרגיל, אנחנו משלבים את הפתרון שהכי פשוט לשלב, אבל זה לא תמיד הפתרון הטוב ביותר. לדוגמה, חבל שאנשים מקבלים עזרה בלי אפילו להשאיר את הדואל שלהם.

אבל עזוב, שתחנקו לכם עם הסלאק שלכם, אם זה מה שאתם רוצים. סלאק חי ליד הפורום שעדיין חי ובועט והפורום הוא עדיין המקום המועדף לבקש עזרה.

@mary אמרת שיש צוות חוקרים, את יכולה לספר לנו מי שם או לפחות לשלוח אותם לכאן כדי שיעזרו?

אוקיי יש פה ממש בלבול. הסלאק שמושון קישר מספק מענה לשאלות על התקציב. גם הצוות החדש, כמו שציינתי, חוקר את התקציב, ובכל אופן זהו צוות תוכן ולא אנשי דאטה. הפנייה המדוברת, לעומת זאת מתייחסת לנתונים של הכנסת. ראיתי את הפוסט וכיתבתי את האנשים הרלוונטיים. אני אנסה למצוא מישהו אחר שיכול לעשות את זה.

@mushon נראה שהסלאק של הסדנא סגור למי שאין לו אימייל של הסדנא.

(אם מישהו מוציא חולצה עם “שתחנקו לכם עם הסלאק שלכם” אני קונה. מוצר מעצבן בכ"כ הרבה רמות)

ניר, אפשר להוסיף אנשים גם בלי אימייל של הסדנא. בכל אופן, מרי ובני, מה
המטלה? המידע בכנסת פתוחה לפעמים מתעתע, בעיקר בחקיקה (תודה למערכות לגסי). מה
המטלה?

המטלה כבר בוצעה